Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Energetyczne świadectwo – jak się je robi

W ciągu najbliższego czasu właścicieli trochę starszych domów i mieszkań czeka następna poważna rewolucja. Postarać się oni bowiem będą musieli o zrobienie świadectwa energetycznego, jakie będzie obowiązkowe dla wszystkich budynków. Jeśli ktoś planuje nie robić tego, to musi mieć świadomość że naraża się w ten sposób na karę w wysokości nawet do pięciu tysięcy złotych.

Takie Świadectwa energetyczne to nic innego jak dokument, który ma za zadanie poinformować o pełnym zapotrzebowaniu budynku na energię, zarówno związaną z ogrzewaniem czy chłodzeniem, jak również podgrzewaniem wody oraz oświetleniem. A to wszystko w dużej mierze jest uzależnione od stanu technicznego i zastosowanych technologii i materiałów. Zgodnie z przepisami Świadectwa energetyczne zawierać muszą kilka ważnych informacji. Po pierwsze w dokumentach tych znaleźć się muszą aktualne zdjęcia frontowe obiektu, oraz szczegółowy plan nieruchomości wraz ze wymiarowanymi pomieszczeniami.

Potrzebna też będzie informacja o tym, jaką mają grubość i ocieplenie ściany i stropy, a także z czym sąsiaduje dany lokal. Z istotnych informacji wymienić jeszcze trzeba technologię ogrzewania wnętrza oraz podgrzewania ciepłej użytkowej wody. Istotną częścią każdego takiego certyfikatu są obliczenia zrobione przez osobę go wykonującą. Wyliczenia te opierają się na podanych przez właściciela informacji, dlatego nie można przekazywać tutaj fałszywych danych. Jeśli , to certyfikat będzie nieważny, a poza tym właściciel się narazi na karę finansową.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY